W co inwestować w czasie kryzysu? 5 ciekawych metod

Kryzys także jest dobrym momentem na inwestycje pieniędzy. Kluczowe jest jednak wybranie takich form oszczędności, które będą mogły przynieść najlepsze zyski. Oto 5 ciekawych metod inwestycyjnych, które sprawdzą się w dobie kryzysu.

Rosnąca inflacja, która towarzyszy kryzysom gospodarczym, powoduje stopniową utratę wartości pieniądza. Niestety, obecnie nawet lokaty bankowe nie są w stanie ochronić przed nią oszczędzających. Jedynym sposobem, by pomnażać posiadane środki, staje się inwestowanie. W czym warto ulokować swoje pieniądze?

1. Akcje firm

Giełda jest popularnym sposobem, aby inwestować nie tylko w czasach prosperity, ale również inwestować podczas kryzysu. Aktualnie kupowanie akcji firm nie jest skomplikowane – można robić to za pośrednictwem własnego banku lub też specjalnych platform maklerskich online.

Ryzyko inwestowania w akcje jest dość wysokie, ale w dobie kryzysu każda inwestycja pociąga za sobą ryzyko. Ważna jest zatem dywersyfikacja portfela inwestycyjnego, czyli podzielenie posiadanych środków na różne metody inwestycyjne.

2. Kryptowaluty

Ciekawym sposobem, aby inwestować pieniądze w kryzysie, są kryptowaluty. Pod tym terminem kryją się waluty wirtualne, które szybko zmieniają swoje kursy – można wtedy zarobić na sprzedaży waluty, która nagle zyskała.

Najpopularniejszą kryptowalutą jest Bitcoin. Można zakupić go za pośrednictwem specjalnych serwisów internetowych jak giełdy.

3. Nieruchomości

Zarówno przed kryzysem, jak i w jego trakcie bardzo popularną metodą inwestycji są nieruchomości.

Inwestorzy najczęściej decydują się na zakupienie mieszkań, które następnie przeznaczane są do wynajęcia. Można także zainwestować w grunty w przyszłościowej lokalizacji. Głównym minusem takiej formy pomnażania środków jest konieczność posiadania sporych oszczędności, by nieruchomość w większości lub całości kupić za gotówkę.

4. Kruszce

Jako inwestycje w czasie kryzysu bardzo często polecane są także kruszce, a w szczególności złoto. To ono cieszy się największym zainteresowaniem wśród inwestorów.

Warto jednak pamiętać o tym, że złoto to forma inwestycji długoterminowej – najwięcej zyskać można na nim wtedy, gdy zostanie odsprzedane dopiero po latach.

5. Inwestycje alternatywne

Ponadto w czasie recesji można także inwestować alternatywnie, na przykład w wino, whisky, w dzieła sztuki oraz w inne przedmioty kolekcjonerskie o przyszłościowej wartości.

Zatem kryzys daje duże możliwości inwestycyjne. Wybór jest spory, a zyski atrakcyjne! Jednak bardzo ważna jest edukacja. Tutaj polecam książkę znanego inwestora o pseudonimie Trader21 – Inteligentny Inwestor XXI Wieku.

1 myśl na “W co inwestować w czasie kryzysu? 5 ciekawych metod”

  1. Na krypto trochę późno – chyba, że bardzo ostrożnie. Rynek w akcji w USA to bańka. Nieruchomości robi się bańka. Ja bym szedł w kruszcze, srebro jeszcze przystępne, złoto też poniżej ATH.

Możliwość komentowania została wyłączona.