W co zainwestować pieniądze w 2021 roku? Przegląd metod inwestycyjnych

Epidemia koronawirusa wywołała trzęsienie ziemi na rynkach finansowych praktycznie każdego kraju w 2020 roku. Kryzys gospodarczy, niestabilna giełda, obniżenie stóp procentowych spowodowały, że inwestorzy coraz częściej zastanawiają się, jaką metodę pomnażania swoich pieniędzy wybrać, by uniknąć ryzyka.

Inwestycje pozwalają na uzyskanie dodatkowych środków na bazie posiadanych obecnie oszczędności. W porównaniu do produktów oszczędnościowych inwestycje dają większą stopę zwrotu, lecz z drugiej strony związane są z ryzykiem utraty środków.

Metody inwestycyjne w 2021 roku

Gdy nie wiesz, w co inwestować pieniądze w tych trudnych czasach, warto postawić na sprawdzone metody, które pozwalają na zredukowanie niebezpieczeństwa i jednocześnie uzyskanie atrakcyjnych zysków.

W obliczu epidemii koronawirusa większym zainteresowaniem zaczęły cieszyć się inwestycje w nieruchomości. Kupowanie nieruchomości już od wielu lat jest bardzo popularną metodą na lokatę środków. Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania, które przeznaczane są na wynajem – zapotrzebowanie na takie lokale stale utrzymuje się na wysokim poziomie.

Druga propozycja to korzystanie z funduszy inwestycyjnych – warto inwestować w zróżnicowane fundusze, aby zdywersyfikować ryzyko. Obecnie jednostki funduszy inwestycyjnych można zakupić również przez internet, dlatego swoje inwestycje można śledzić całkowicie online.

Wiele osób decyduje się na giełdę. Chociaż obecnie ruchy giełdowe nie są tak przewidywalne jak kiedyś, to także cieszy się ona dużym zainteresowaniem. Warto przede wszystkim wspierać firmy, które mogą zyskać na pandemii.

W co inwestować małe kwoty?

Nie każdy inwestor dysponuje sporymi sumami. Gdy oszczędności są niewielkie, w takim przypadku pozostawienie ich na niskooprocentowanym koncie oszczędnościowym lub na lokacie nie daje praktycznie żadnych zysków. Zatem, jak inwestować małe kwoty, żeby zyskać jak najwięcej?

Dla osób, które mają obracają niższymi kwotami, polecane inwestycje na 2021 rok to przede wszystkim fundusze inwestycyjne – z takich form pomnażania pieniędzy można skorzystać już od około 1 000 złotych. Także ciekawą propozycją jest giełda, która również nie wymaga sporych sum na początek. Na uwagę zasługują też kryptowaluty.

Nie wiadomo jeszcze, co przyniesie nam 2021 rok, dlatego trudno prognozować, jakie metody inwestycyjne będą wtedy najbardziej opłacalne. Właśnie dlatego warto postawić na najbardziej popularne formy pomnażania środków, które mogą zaoferują w dłużej perspektywie najwyższe zyski.