Inteligentny inwestor XXI wieku – Trader21 wprowadza w świat inwestycji

Co jest potrzebne do tego, aby skutecznie zarabiać na inwestowaniu? Oczywiście odpowiedni kapitał, ale to nie wystarczy. Niezbędna jest również wiedza, która pozwoli ten kapitał rozsądnie ulokować. W jaki sposób to robić podpowiada Cezary Głuch w książce „Inteligentny inwestor XXI wieku”, założyciel serwisu IndependentTrader.pl, znany jako bloger Trader21.

Inteligentny inwestor XXI wieku – co jest w książce?

Mądre inwestowanie nie jest czymś, czego uczy się w szkołach. Tego typu wiedzę można jedynie zdobyć samodzielnie, bazując na własnych sukcesach i porażkach, albo korzystając z doświadczenia osób, które już funkcjonują jakiś czas na rynkach finansowych i postanowiły pomóc innym zrozumieć, jak pomnażać majątek poprzez lokowanie kapitału w biznesie.

Cezary Głuch jest jedną z takich osób. I to dla czytelników chcących bliżej zapoznać się z tym, jak mądrze inwestować, przygotował swoją czterotomową publikację – „Inteligentny inwestor XXI wieku”. To jego książkowy debiut, ale zbiera on pozytywne oceny, opinie i recenzje wśród odbiorców, o czym świadczą wpisy w takich portalach jak lubimyczytac.pl.

Atrakcyjność książki „Inteligentny inwestor XXI wieku” polega na tym, że autor w kompleksowy sposób przedstawia informacje na temat tego, jak wygląda skomplikowany świat rynków finansowych. I co ważne, robi to w sposób przystępny, łatwy w odbiorze. Istotne jest przy tym to, co znalazło się w poszczególnych tomach.

„Inteligentny inwestor” tom I to przede wszystkim charakterystyka rynku giełdowego i walutowego. Przedstawione w nim zostały akcje, obligacje, systemy monetarne, waluty. „Inteligentny inwestor” tom II również jest poświęcony opisowi rynków, ale tym razem jest to rynek metali szlachetnych, rynek surowcowy, rynek obrotu nieruchomościami, a także kwestia REIT-ów (w Polsce znane jako SRWN), czyli specjalny typ funduszy inwestycyjnych związanych z rynkiem wynajmu nieruchomości.

„Inteligentny inwestor” tom III to już inna tematyka. Tu omawiane są takie kwestie jak dywersyfikacja geograficzna i psychologia inwestowania. Przede wszystkim jednak jest tu o budowie portfela inwestycyjnego. „Inteligentny inwestor” tom IV to z kolei kwestie praktyczne inwestowania. Ta część pokazuje między innymi najczęstsze błędy inwestycyjne.

Inteligentny inwestor XXI wieku – ebook dobrze wydany

Książka „Inteligentny inwestor XXI wieku” to pozycja, którą wyróżnia jakość wydania. Trader21 postarał się, aby jego dzieło dobrze prezentowało się na półkach. Pakiet 4 tomów „Inteligentny inwestor XXI wieku” jest sprzedawany wraz z twardym etui. Książki też mają twardą oprawę i są wydrukowane na świetnej jakości papierze. Treści są prezentowane czytelnie, a ilustracje dobrze pomagają w przyswojeniu wiadomości. Dostrzec w tym wszystkim można dużą dbałość o szczegóły, co jest zarazem dowodem dbałości o komfort lektury, a co za tym idzie dobre opinie czytelników.

Gdzie można zdobyć wszystkie tomy książki „Inteligentny inwestor XXI wieku”? Pakiety są dostępne na stronie autora oraz w takich serwisach jak Allegro – wystarczy kliknąć w ten link. Pozycja ta jest dostępna zarówno w formie cyfrowej (ebook w formatach .epub lub .pdf – ze względów technicznych książka nie jest dostępna w formacie .mobi) oraz w formie papierowej. Można zdecydować się na zakup jednej z tych opcji, jak również na zestaw z wydaniem zarówno tradycyjnym, jak i elektronicznym.

Książka Inteligentny inwestor XXI wieku, czyli jak nauczyć się inwestować

Napisana prostym językiem, zawierająca wiele ważnych wiadomości, dobrze przemyślana pod kątem treści i ich prezentacji, kompleksowa pod każdym względem, książka „Inteligentny inwestor XXI wieku” jest wartościowym tytułem zarówno dla początkujących, jak i średniozaawansowanych. Pozycja ta zapewnia solidne podstawy i znakomicie uczy tego, jak funkcjonować na rynkach i jak działają mechanizmy finansowe.

Jej szczególną zaletą jest dokładny przegląd rynków i dostępnych opcji inwestycyjnych. Dzięki temu zrozumienie zależności gospodarczych jest o wiele prostsze. Książka pomaga nauczyć się świadomego, opartego na wiedzy, a nie na emocjach, wybierania najlepszych dla siebie aktywów inwestycyjnych. I już samo to jest dobrym powodem, aby zainteresować się wydaną przez Tradera21 publikacją.

Cezary Głuch znakomicie wprowadza w świat finansowy i doskonale przedstawia podstawy inwestowania. Książka świetnie nadaje się do tego, by nauczyć się z nią zasad działania rynków inwestycyjnych. Dobrze systematyzuje wiedzę z tego obszaru i daje podstawę do dalszego zgłębiania tej tematyki oraz samodzielnego rozwoju w roli inwestora.